The logo of TVP Poznan

¡Mira la transmisión en vivo de TVP Poznan ahora mismo!

TVP Poznan: Canal de televisión de Poland

TVP Poznan serves as a vital platform for the global Polish community and offers a rich tapestry of programming that spans a wide range of interests, offers engaging programming covering a wide spectrum of popular and much more.

Codziennie dostarczamy najświeższe informacje, bieżące wydania programów publicystycznych i wszystko to, co mogłoby się spodobać Tobie i Twoim znajomym!

Dlatego nie czekaj! Dołącz do subskrybentów naszego kanału i bądź na bieżąco już teraz!

TVP3 Bydgoszcz – ośrodek regionalny TVP obejmujący zasięgiem województwo kujawsko-pomorskie z siedzibą główną w Bydgoszczy przy ul. Kujawskiej 7, redakcją zamiejscową i studiem w Toruniu i placówką dziennikarską we Włocławku.

Od 5 września 1994 do 31 grudnia 1998 stacja nadawała dla województw: bydgoskiego, toruńskiego i włocławskiego.

Ośrodek terenowy nadaje od początku swojego istnienia codzienny program informacyjny Zbliżenia poświęcony aktualnym wiadomościom z regionu kujawsko-pomorskiego oraz szereg programów tematycznych i magazynów lokalnych poświęconych niektórym miastom w województwie.

Historia

Ośrodek nadawczy

Pierwsze starania o utworzenie w Bydgoszczy telewizyjnej stacji nadawczej sięgają 1957 r., kiedy z inicjatywy redakcji Ilustrowanego Kuriera Polskiego powstał Społeczny Komitet Budowy Pomorskiego Ośrodka Telewizyjnego[2]. W 1958 r. Centralny Zarząd Radiostacji i Telewizji w Warszawie zatwierdził koncepcję lokalizacji ośrodka telewizyjnego 20 km od Bydgoszczy, w pobliżu wsi Trzeciewiec. Początek odbioru programu telewizyjnego datuje się w Bydgoszczy od 20 listopada 1960 r. 22 stycznia 1962 r. oddano do użytku Telewizyjny Ośrodek Nadawczy w Trzeciewcu wraz z aparaturą nadawczą produkcji czeskich zakładów Tesla[3].

Bydgoska redakcja telewizyjna

Od 1967 r. w ośrodku TVP Gdańsk pojawiły się pierwsze audycje telewizyjne redagowane w Bydgoszczy i zamieszczane w „Magazynie Ziem Północnych” (informacje z województw: bydgoskiego, koszalińskiego i olsztyńskiego). W 1970 r. program ten zastąpiła „Panorama” emitowana 3–5 razy w tygodniu. W 1973 r. w wyniku usilnych starań dziennikarzy bydgoskich przy Pomorskiej Rozgłośni Polskiego Radia w Bydgoszczy powstała redakcja telewizyjna, podlegająca TVP Gdańsk. W tym samym roku 1 lipca uruchomiono Telewizyjny Ośrodek Nadawczy nr 2 w Śródmieściu Bydgoszczy, który umożliwiał odbiór II programu telewizyjnego oraz programu kolorowego[3].

Materiały, głównie informacyjne publikowano na antenie centralnej i w gdańskim magazynie „Panorama”. W latach 70. tematy bydgoskie i toruńskie (województwo włocławskie obsługiwał telewizyjny ośrodek w Warszawie) zajmowały w dziennikach ogólnopolskich jedno z czołowych miejsc, pośród wiadomości spoza stolicy[4].

W 1984 r. decyzją prezesa Radiokomitetu Mirosława Wojciechowskiego, redakcja w Bydgoszczy została włączona do redakcji programów informacyjno – publicystycznych w Gdańsku, zaś bydgoscy dziennikarze stali się korespondentami terenowymi TVP Gdańsk. Z czterech dziennikarzy[5] i trzech ekip realizacyjnych pozostało w Bydgoszczy dwoje dziennikarzy (Konstanty Dombrowicz, Urszula Guźlecka) i jeden operator.

Działalność redakcji programów telewizyjnych (przy Rozgłośni Radiowej) reaktywowano w lipcu 1990 r. Rozpoczęto wówczas regularne emitowanie własnego programu na obszar województw: bydgoskiego, toruńskiego i włocławskiego w rozłączonej sieci programu II. Program zaczynał się od planszy „TBT” (Telewizja Bydgoszcz Toruń) i pojawiał się dwa razy w tygodniu. Siedziba redakcji mieściła się na 13 piętrze budynku Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Konarskiego.

Oddział TVP Bydgoszcz

Po uchwaleniu przez Sejm ustawy o Radiofonii i Telewizji, minister finansów zawiązał spółkę skarbu państwa „Telewizja Polska S.A.” z jedenastoma oddziałami terenowymi, wśród których znalazł się także oddział w Bydgoszczy. Oficjalne powołanie Oddziału TVP3 Bydgoszcz odbyło się w styczniu 1994 r. Początkowo pracowało w nim 51 osób, w tym 12 dziennikarzy. 5 września 1994 r. rozpoczęto nadawanie programu miejskiego. Na dachu budynku przy ul. Konarskiego zamontowano nową antenę i nadajnik małej mocy. Widzowie okolic Bydgoszczy mogli oglądać program III przez kilkanaście godzin dziennie. Ośrodek wzbogacił się także o wóz transmisyjny umożliwiające bieżące relacje sportowe.

Produkcja własna TVP Bydgoszcz wypełniała 4 godziny dziennie. Do najważniejszych pozycji należały: program informacyjny „Zbliżenia”, magazyny, reportaże, teleturnieje. Przyspieszenie w rozwoju ośrodka bydgoskiego nastąpiło w 1995 r. Pojawiły się wówczas 23 nowe programy, a w soboty i niedziele emitowano wyłącznie audycje własne. W marcu 1996 r. w RTCN Trzeciewiec uruchomiono nadajnik o mocy 5 kW, co umożliwiło odbiór TVP Bydgoszcz przez 2,5 milionów mieszkańców trzech województw. Bydgoszcz stała się czwartym po Wrocławiu, Gdańsku i Krakowie ośrodkiem telewizji o regionalnym zasięgu.

W latach 1996–1997 otwarto zamiejscowe redakcje oddziału w Toruniu i Włocławku oraz podjęto starania o wybudowanie nowej siedziby TVP w Bydgoszczy. Ranga ośrodka została wzmocniona po reformie administracyjnej 1999 r. i utworzeniu województwa kujawsko-pomorskiego, dla którego TVP Bydgoszcz pozostała regionalną placówką telewizyjną. W czerwcu 2001 r. otwarto nową siedzibę TVP Bydgoszcz przy ul. Kujawskiej 7 na Wzgórzu Wolności. Rozległy teren (2,5 ha) umożliwił zlokalizowanie własnej bazy transportu oraz plenerowego studia telewizyjnego.

Na początku XXI w. produkcja własna bydgoskiego oddziału TVP zajmowała 5 godzin dziennie. Wiele programów emitowano na antenach ogólnopolskich, a niektórzy dziennikarze (Sławomir Jeneralski, Marzena Słupkowska, Jarosław Lewandowski) stali się znanymi w kraju prezenterami telewizyjnymi. W 2006 r. rozbudowano podstudio toruńskie i połączone je światłowodem z ośrodkiem bydgoskim, zaś w 2008 roku ruszyła Telegazeta TVP Bydgoszcz. Wcześniej przez 2 lata retransmitowano telegazetę TVP Warszawa[potrzebny przypis]. W latach 2005–2010 dziennikarze TVP Bydgoszcz otrzymali szereg wyróżnień, zaś ośrodek zorganizował kilkakrotnie „drzwi otwarte” połączone z festynami. Od 1 Września 2013 TVP Bydgoszcz (jak inne 16 ośrodków terenowych TVP) był dostępny na kanale TVP Regionalna.

Dyrektorzy TVP3 Bydgoszcz

  • Zbigniew Kuczewski 1973–1978 (redakcja telewizyjna przy Pomorskiej Rozgłośni Polskiego Radia)
  • Konstanty Dombrowicz 1978–1991 (redakcja telewizyjna, w latach 1984–1990 przy TVP3 Gdańsk)
  • Jolanta Kuligowska-Roszak 1991–1992 (redakcja telewizyjna przy PR PiK)
  • Piotr Jentkiewicz 1992–1994 (redakcja telewizyjna przy PR PiK)
  • Jolanta Kuligowska-Roszak 1994
  • Piotr Jentkiewicz 1994–1999
  • Marek Brodowski 1999–2005
  • Maciej Grześkowiak 2005–2007
  • Maria Kudroń 2007–2009
  • Tomasz Pietraszak 2009–2016
  • Anna Raczyńska 2016

Redakcje zamiejscowe TVP3 Bydgoszcz

Pierwsza placówka dziennikarska TVP w Toruniu powstała w lipcu 1996 roku. W roku 2005 otrzymała nową siedzibę, nowe studio, reżyserkę i montaż. Od tamtej pory siedziba redakcji mieści się przy ulicy Kopernika 4. Studio posiada łącze z oddziałem w Bydgoszczy dzięki któremu program ze studia w Toruniu może być transmitowany na antenę TVP3 Bydgoszcz jak i TVP Info.

Redakcja we Włocławku powstała w listopadzie 1997 roku.

Renuncia de responsabilidad: LiveTV es absolutamente legal y contiene sólo enlaces a otros sitios web en Internet que ofrecen la función de incrustar como Youtube, Twitch, Dailymotion y más. No alojamos ni cargamos ningún archivo de vídeo/multimedia, y LiveTV no es responsable de la legalidad del contenido de otros sitios vinculados. Por favor, póngase en contacto con los propietarios/anfitriones de archivos de medios apropiados si tiene algún problema legal.

Review & Rating

0
There are no reviews yet
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

What do you think of it?

Please let us know how we did with your support request. All feedback is appreciated to help us improve our offering!

* This field is required.

Status
Report this stream as

If you believe this channel violates your intellectual property rights, please file an intellectual property infringement report. Find out more.

Cuotacancel